OCHRONA
PRZECIWPOŻAROWA

Jesteśmy liderem w dziedzinie usług przeciwpożarowych, oferując kompleksowe rozwiązania. Nasza ekipa doświadczonych specjalistów dba o każdy szczegół, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa pożarowego.

Urządzenie gaśnicze do instalacji fotowoltaicznych SOLARSTOP®

Charakterystyka:
SOLARSTOP® urzędzenie gaśnicze do instalacji fotowoltaicznych działa na zasadzie tłumienia pożaru poprzez chłodzenie i obniżanie temperatury materiału palnego. Dodatkowo tworzy on na powierzchni paneli fotowoltaicznych powłokę, która odizolowując dostęp światła, skutecznie obniża produkcje prądu elektrycznego do bezpiecznych dla osoby gaszącej wartości.
SOLARSTOP® jest to ekologiczna, innowacyjna wodna substancja gaśnicza, która poza doskonałymi właściwościami gaśniczymi, utrzymuje się na powierzchni instalacji fotowoltaicznych, blokując tym samym dostęp światła, przez co zaprzestają one produkcje energii elektrycznej, czyniąc instalacje bezpieczne dla osoby gaszącej.
Zasięg strumienia SOLARSTOP® pozwala na precyzyjne i efektywne skierowanie urządzenia w kierunku źródła
pożaru – wynosi on >11m* dzięki czemu może ona być obsługiwane z poziomu gruntu bez konieczności zbliżania się do pożaru.

*zasięg działania oraz pokrycie instalacji mogą się róznić w różnych warunkach atmosferycznych (deszcz, wiatr itp.)

Zastosowanie:
Urzędzenie gaęnicze SOLARSTOP® jest głównie dedykowane do instalacji fotowoltaicznych. Umożliwia gaszenie modułów
fotowoltaicznych jak również okablowania oraz wyposażenia dodatkowego takiego jak inwerter itp. pod maksymalnym napięciem
1000 V, dodatkowo jest skuteczne w gaszeniu pożarów klas A tj. materiałów stałych. Skuteczność gaśnicza 13A, wg PN-EN 3-7.

Cechy bezpieczeństwa:
SOLARSTOP® jest to ekologiczna innowacyjna wodna substancja gaśnicza bezpieczna dla środowiska. Produkt posiada atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.
SOLARSTOP® jest bezpieczny dla ludzi, nie wydziela toksycznych oparów i nie jest żrący. Środek może być bezproblemowo usunięty z zabrudzonej podczas akcji gaśniczej odzieźy ochronnej poprzez standardowe pranie.

Konserwacja:
Producent zapewnia bezawaryjne działanie urządzenia pod warunkiem dokonywania okresowych przeglądów, konserwacji i napraw w autoryzowanych przez producenta zakładach serwisowych.
Regularnie sprawdzaj ciśnienie w gaśnicy i przeprowadzaj wymagane czynności serwisowe nie rzadziej niż co 12 miesięcy.
Urządzenie gaśnicze należy przechowywać w suchym i dobrze wentylowanym miejscu, aby uniknąc ewentualnego wystąpienia ognisk korozji na zbiorniku.
Nie należy przechowywać urządzenia w temperaturze poniżej 0 ºC.
Jeśli urządzenie gaśnicze zostało użyte, należy natychmiast skontaktować się z producentem w celu zakupu nowego urządzenia.

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do nas, jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Michał Stachlewski
specjalista ds. przeciwpożarowych i BHP
tel. 606 209 664
email: mstachlewski@msfireline.pl

Waldemar Wojda
specjalista ds. przeciwpożarowych
tel. 532 800 212
email: wwojda@msfireline.pl

Inne produkty