OCHRONA
PRZECIWPOŻAROWA

Jesteśmy liderem w dziedzinie usług przeciwpożarowych, oferując kompleksowe rozwiązania. Nasza ekipa doświadczonych specjalistów dba o każdy szczegół, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa pożarowego.

Opaska ogniochronna CarboWrap CW

Opis:
Opaska ogniochronna CarboWrap CW to opaska polimerowa z domieszką grafitu i innych składników sprawiających że w montażu jest ona gładka i elastyczna a pod działaniem wysokiej temperatury zwiększa swoją objętość zamykając otwór wraz z rurą lub kablem na której jest nawinięta. Opaska ogniochronna posiada kształt prostokątny i jest produkowana w kilku wymiarach grubości wkładu i 60 mm lub 100 mm szerokości. Opaski ogniochronne CarboWrap CW są dostarczane w formie gotowych wyrobów. Składają się z jednej lub kilku warstw wkładów pęczniejących opaski ogniochronnej, umieszczonych w zamkniętej torebce z folii PCV lub podobnego materiału . Na jednym końcu torebki znajduje się taśma klejąca wraz z zakładką służącą do ustalenia opaski na rurze. Opaskę ogniochronną CarboWrap CW należy owijać wokół zabezpieczanej rury, a w razie potrzeby można ją przycinać na wymaganą długość. Opaska ogniochronna powinna być umieszczana w otworze, wewnątrz przegrody.

Przeznaczenie:
Opaski ogniochronne CarboWrap CW przeznaczone są do zatrzymywania ognia i wykonywania ogniochronnych uszczelnień przejść instalacyjnych przez ściany lub stropy przez które przechodzą pojedyncze rury z tworzyw sztucznych (PVC, PP, PE-HD, PE, ABS, SAN+PVC) o średnicy do 160 mm włącznie. Grubość wkładu zależy od rodzaju materiału rury i jej średnicy. Grubości przegrody, przez które przeprowadza się instalacje powinny być nie mniejsze niż:- 100 mm – dla rur palnych DN ≤ 110mm, ściany elastyczne g-k,- 150mm – ściany z betonu, betonu komórkowego, cegły pełnej, dziurawki lub kratówki, – 150mm – stropy z betonu lub betonu zbrojonego.

Dane montażowe:
Opaska ogniochronna CarboWrap CW jest odmianą opaski ogniochronnej Multitube, tak samo jak opaska ogniochronna Multitube (ETA-15/06511) jest ona montowana do wewnątrz przegrody. Położenie opaski ogniochronnej w przegrodzie przedstawiono na rysunku 1,2,3. Opaska ogniochronna CarboWrap CW jest wyrobem gotowym do użycia, przycięty na wymiar średnicy rury wkład pęczniejący znajduje się wewnątrz torebki foliowej, którą to torebkę owija się na rurę. Aby opaskę ogniochronną można było zamontować jeszcze przed wylaniem stropu lub zabudowaniem ściany należy ją ustalić na rurze w taki sam sposób jak opaskę ogniochronną Multitube stosując do tego elektryczną opaskę zaciskową lub taśmę klejącą, które dobrze ustalą opaskę ogniochronną na rurze i zabezpiecza przed jej przemieszczeniem. Opaska ogniochronna CarboWrap CW nie wymaga konstrukcji wsporczej dlatego może być montowana bezpośrednio na rurze w miejscu przeznaczenia. Dla rur prowadzonych w szachcie lub w otworach technicznych montaż opaski ogniochronnej należy wykonać jeszcze przed ich zamurowaniem. W przypadku otworów wywierconych opaska ogniochronną CarboWrap CW powinna być owinięta i przymocowana wokół rury na zewnątrz otworu i wsunięta do otworu w przegrodzie oddzielającej. Mocowanie opaski ogniochronnej na rurze wykonuje się za pomocą zintegrowanego elementu samoprzylepnego. Luz montażowy (u=c.a. 25 mm) uzyskany po wierceniu w konstrukcji wsporczej w celu wykonywania uszczelnienia przy użyciu opaski ogniochronnej CarboWrap CW jest wymagany ze względu na potrzebną przestrzeń niezbędną do montażu (wsunięcia opaski ogniochronnej do otworu).

Dane techniczne:
Klasa odporności ogniowej: do EI 120 C/U, U/C
Reakcja na ogień: B-s2, d0
Kolor: czarny
Klasa środowiska: Z1, Z2
Zakres temperatury przechowywania: od +5°C do +30°C
Okres trwałości do aplikacji: brak limitu, nie dłużej niż 24 miesiące
Opakowanie handlowe/typy: 1 sztuka / CW-55, CW-82, CW-110, CW-125, CW-160

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do nas, jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Michał Stachlewski
specjalista ds. przeciwpożarowych i BHP
tel. 606 209 664
email: mstachlewski@msfireline.pl

Waldemar Wojda
specjalista ds. przeciwpożarowych
tel. 532 800 212
email: wwojda@msfireline.pl

Inne produkty