OCHRONA
PRZECIWPOŻAROWA

Jesteśmy liderem w dziedzinie usług przeciwpożarowych, oferując kompleksowe rozwiązania. Nasza ekipa doświadczonych specjalistów dba o każdy szczegół, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa pożarowego.

Flame Cabel Pasta I

Opis:
Flame Cabel Pasta I to jednoskładnikowa gęsta wodna dyspersja żywicy syntetycznej oraz pigmentów, koloru grafitowego. Pasta reaguje-zwiększa swoją objętość pod wpływem działania temperatury powyżej 150°C. Jest przystosowana do aplikacji szpachelką lub po pędzlem o sztywnym włosiu. Można ją rozcieńczać dodając do 3% wody. Powłoka Flame Cabel Pasta I po wyschnięciu jest chropowata. Do pomiaru grubości stosować przyrządy mechaniczne np. suwmiarki. Wyschnięta powłoka Flame Cabel Pasta I może przewodzić prąd. Pasta I może być konfekcjonowana w różne pojemniki od kartuszy 310 ml do wiaderek 10 kg. W celu zmiany koloru Flame Cabel Pasta I może być malowana nawierzchniowo powłokami dekoracyjnymi farbami wodnymi. Przed nałożeniem Flame Cabel Pasta I zabezpieczane powierzchnie należy odkurzyć i odtłuścić.

Przeznaczenie:
Pasta ogniochronna Flame Cabel Pasta I przeznaczona jest do izolowania i uszczelniania ognia i ognioochronnego zabezpieczania przejść przez ściany i stropy rur stalowych, miedzianych i żeliwnych bez izolacji lub izolowanych pianką PE (w kombinacji z opaską Multitube). Może być także używana do zabezpieczenia przejść przez ściany i stropy, rur palnych o niewielkich średnicach, stabilizowanych szkłem lub aluminium. Powłoka wykonana z tej masy pod wpływem oddziaływania wysokiej temperatury w warunkach pożaru pęcznieje, tworząc na zabezpieczanej powierzchni spienioną, ogniochronną warstwę termoizolacyjną. Przepusty zabezpieczone Flame Cabel Pasta I są klasyfikowane w klasie EI.

Dane techniczne:
Klasa odporności ogniowej: do EI 120
Reakcja na ogień: B-s2,d0
Kolor: grafitowo-szary
Gęstość: 1,42 ± 5% g/cm³
Klasa środowiska: Z2
Zakres temperatury przechowywania: od +5°C do +30°C
Okres trwałości do aplikacji: 10 miesięcy w oryginalnie zamkniętym pojemniku
Teoretyczna ilość do otrzymania powłoki grubości 1 mm: 1,89 kg/m²
Opakowanie handlowe: wiadro 10 kg, kartusz 310 m

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do nas, jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Michał Stachlewski
specjalista ds. przeciwpożarowych i BHP
tel. 606 209 664
email: mstachlewski@msfireline.pl

Waldemar Wojda
specjalista ds. przeciwpożarowych
tel. 532 800 212
email: wwojda@msfireline.pl

Inne produkty