OCHRONA
PRZECIWPOŻAROWA

Jesteśmy liderem w dziedzinie usług przeciwpożarowych, oferując kompleksowe rozwiązania. Nasza ekipa doświadczonych specjalistów dba o każdy szczegół, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa pożarowego.

Flame Cabel Pasta A

Opis:
Flame Cabel Pasta A jest jednoskładnikową pastą ablacyjną, będącą wodną dyspersją żywicy syntetycznej oraz pigmentów. Pasta jest produkowana w postaci gęstej masy koloru biało-kremowego o dużej gęstości. Jest przystosowana do aplikacji szpachelką lub po jej niewielkim rozcieńczeniu wodą można ją aplikować hydrodynamicznie jak powłokę malarską. Powłoka Flame Cabel Pasta A jest całkowicie niepalna. Może być konfekcjonowana w różne pojemniki od kartuszy 330 ml do wiaderek 10 kg. W celu zmiany koloru Pasta A może być malowana nawierzchniowo powłokami dekoracyjnymi farbami wodnymi. Przed nałożeniem Flame Cabel Pasta A zabezpieczane powierzchnie należy odkurzyć i odtłuścić i lekko zwilżyć wodą.

Przeznaczenie:
Pasta ogniochronna Flame Cabel Pasta A jest przeznaczona do wykonywania uszczelnień przejść instalacyjnych określonych rodzajów rur palnych i metalowych oraz kabli. Jest przeznaczona do ochrony przeciwpożarowej: wełny mineralnej stosowanej jako otulina izolacyjna, płyt z wełny mineralnej w przejściach kombinowanych, jako wypełnienie szczelin i i złączy dylatacyjnych w ścianach i stropach lub uszczelnienie płyt gipsowo kartonowych lub wypełnienie między nimi. Posiada dobrą przyczepność do różnych podłoży w tym ceramicznych, gipsowych, wełny mineralnej, metali. Powłoka Flame Cabel Pasta A odznacza się bardzo dobrymi właściwościami i endotermicznymi silnie schładza powierzchnie podczas jej nagrzewania płomieniem a w warunkach pożaru blokuje jego rozprzestrzenianie się. Przepusty zabezpieczone Pastą A są klasyfikowane w klasie EI.

Dane techniczne:
Klasa odporności ogniowej: do EI 180
Reakcja na ogień: B-s2,d0; Bfl-s1
Kolor: kremowo-biały
Gęstość: 1,36 ± 5% g/cm³
Klasa środowiska: Z2
Zakres temperatury przechowywania: od +5°C do +30°C
Okres trwałości do aplikacji: 10 miesięcy w oryginalnie zamkniętym pojemniku
Teoretyczna ilość do otrzymania powłoki grubości 1 mm: 1,93 kg/m²
Indeks tlenowy: ≥45
Opakowanie handlowe: wiadro 10 kg, kartusz 310 ml, rękaw foliowy 600 ml

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do nas, jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Michał Stachlewski
specjalista ds. przeciwpożarowych i BHP
tel. 606 209 664
email: mstachlewski@msfireline.pl

Waldemar Wojda
specjalista ds. przeciwpożarowych
tel. 532 800 212
email: wwojda@msfireline.pl

Inne produkty